07 بهمن 1398
En | 
محدودیت بودجه در اجرای طرح های موازی اقتصاد مقاومتی

محدودیت بودجه در اجرای طرح های موازی اقتصاد مقاومتی

تاریخ انتشار: 1398/08/22|   بازدید: 57 |  print

مشاور و دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت: در برخی استان ها برای یک مسیر همزمان طرح ریلی و جاده ای اقتصاد مقاومتی تعریف شده که با توجه به محدودیت اعتبارات، این مهم امکانپذیر نیست.

 

مرتضی باقری روز چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی افزود:‌ طرح اقتصاد مقاومتی برخی استان ها نیز ویژگی لازم از جمله درون زا و برون گرا نیستند.

وی خواستار برگزاری منظم جلسات اقتصاد مقاومتی در لرستان شد و ادامه داد: لیست طرح های این استان را بدون جزییات دریافت کرده ایم و نامی از این پروژه ها در سامانه نیپا (نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی) وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه وزیر راه وشهرسازی مسئولیت پیگیری طرح های اقتصاد مقاومتی لرستان را دارد ادامه داد: نمایندگان استان از نیمه کاره ماندن طرح هایی با پیشرفت ۸۰ درصد گلایه دارند و دلیل این امر را انتقال این طرح ها از راه و شهرسازی به راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان می کنند.

باقری گفت: انتقال این طرح ها دست کم مدت زمان تکمیل را ۲ سال افزایش می دهد بنابراین چنانچه سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان موافقت کند، این طرح ها در سطح ملی پیگیری و با محوریت راه و شهرسازی دنبال می شود.

وی همچنین تاکید کرد: برای ادامه عملیات اجرایی و تدوین طرح های اقتصاد مقاومتی باید از نیروی جوان و دانشگاهیان استان استفاده کرد چراکه این تجربه در سایر استان ها موفق بوده است.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
 

اطلاعات تماس

اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان

  1. آدرس ساختمان شماره یک : خرم آباد - بلوار شهید شفیع پور (شصت متری) - تقاطع جلال آل احمد
تلفن: 33201890 (66) 98+ و 33223471 (66) 98+
فکس: 33215590 (66) 98+
پست الکترونیک :