07 بهمن 1398
En | 
مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان خبر داد : بهره برداری از 10 پروژه باز آفرینی شهری تا پایان سال

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان خبر داد : بهره برداری از 10 پروژه باز آفرینی شهری تا پایان سال

تاریخ انتشار: 1398/09/15|   بازدید: 53 |  print

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان از بهره برداری 10 پروژه بازآفرینی در سطح بافت های فرسوده و ناکارآمد شهرهای استان ، تا پایان سال خبر داد .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لرستان ، رضا خالقی با اشاره به اینکه طی مدت 8 ماه گذشته 4 پروژه در محلات هدف بازآفرینی در سطح شهرهای استان به بهره برداری رسیده است ، اظهار داشت : با اجرای پروژه های فرهنگی ، آموزشی ، خدماتی ، بهداشتی در محلات هدف بازآفرینی شهری ، کیفیت زندگی در این مناطق افزایش خواهد یافت .

پروژه های باز آفرینی شهر خرم آباد

او با اشاره کلنگ زنی ساخت مدرسه 9 کلاسه محله درب دالاکان در بافت تاریخی شهر خرم آباد در تیر ماه امسال ، اظهار داشت : بر اساس برنامه ریزی های انجام شده پروژه های کانال سنگی جمع آوری آبهای سطحی کرگانه ، و کانال دفع آبهای سطحی فلک الدین ، دیوار حائل گل سفید ، بهسازی گذر تاریخی فردوسی و مرمت خانه تاریخی چنگایی در بافت ناکارآمد شهر خرم آباد تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید .

پروژه های باز آفرینی شهر بروجرد

خالقی در رابطه با پروژه های بازآفرینی در شهر بروجرد اظهار داشت : خوشبختانه پروژه های سالن ورزشی و ساماندهی و بهسازی کانال در منطقه حاشیه نشین محله دره غریب در شهر بروجرد به پایان رسیده و این دو پروژه مورد استفاده ساکنین قرار گرفته است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان همچنین از تکمیل مرمت و بهسازی فاز اول سرای قیصریه و حافظی در محلات تاریخی شهر بروجرد تا پایان امسال خبر داد و در ادامه گفت : پروژه بهسازی محله خوشبین در بافت میانی شهر بروجرد در حال اجرا است ، امید است این پروژه با همت شهرداری تا تیر ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

پروژه های باز آفرینی شهر دورود

خالقی با اشاره به اتمام کار پروژه مرکز توسعه در محله ناصر الدین شهر دورود گفت : پروژه مذکور جهت تجهیز و بهره برداری در اختیار دستگاه ها و نهاد های ذیربط قرار گرفته است . مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان به اجرای پروژه ساخت مدرسه 12 کلاسه در منطقه حاشیه نشین محله ناصرالدین شهر دورود اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته بهسازی محور پل وحدت و اجرای کانال دفع آبهای سطحی انگشته تا پایان امسال مورد استفاده و بهره برداری ساکنین این مناطق قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

پروژه های بازآفرینی شهر الیگودرز

خالقی به شروع ساخت پروژه ها در منطقه حاشیه نشین شهر الیگودرز در تیرماه امسال اشاره کرد، و در ادامه گفت:
پروژه های کف سازی محور طالقانی و آسفالت پشت کمربندی در محلات حاشیه نشینی الیگودرز تا پایان امسال تکمیل و مورد استفاده ساکنین قرار خواهد گرفت.

تحویل قیر رایگان به شهرداری ها

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان تصریح کرد؛ در راستای بهبود وضعیت معابر واقع در محلات هدف بازآفرینی شهرهای استان، قیر رایگان تأمین و در اختیار شهرداری های سطح شهرهای استان قرار گرفت.

خالقی افزود: در همین راستا، قیر رایگان در اختیار شهرداری های شهرهای خرم آباد،کوهدشت، دورود، بروجرد و الیگودرز به ترتیب 500،400، 380، 300 و 240 تن قرار گرفته است.

طرح اقدام تولید مسکن در استان

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان در رابطه باطرح اقدام تولید مسکن در استان گفت: در حوزه تولید مسکن نیز اراضی موسوم به کرگانه واقع در منطقه حاشیه نشین شهر خرم آباد متعلق به شرکت بازآفرینی شهری ایران به مساحت حدود 5/6 هکتار با ظرفیت تولید 870 واحد مسکونی ذیل برنامه اقدام ملی تولید مسکن، برنامه ریزی و تعریف پروژه گردیده است که در حال حاضر پس از برگزاری فراخوان انتخاب سرمایه گذار عملیات اجرایی فاز یک آن با ظرفیت 416 واحد آغاز شده است.

گفتنی است، 901 هکتار محدوده بافت ناکارآمد میانی، 807 هکتار سکونتگاه غیررسمی و 343 هکتار بافت تاریخی در سطح شهرهای استان لرستان شناسایی و مطالعه شده است.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
 

اطلاعات تماس

اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان

  1. آدرس ساختمان شماره یک : خرم آباد - بلوار شهید شفیع پور (شصت متری) - تقاطع جلال آل احمد
تلفن: 33201890 (66) 98+ و 33223471 (66) 98+
فکس: 33215590 (66) 98+
پست الکترونیک :